Šilumos siurbliai

Šilumos siurblys – kompaktiška, ekonomiška, nekenksminga aplinkai ir visiškai ekologiška šildymo sistema jūsų namams. Pasaulyje šiuo metu tai vienas iš ekonomiškiausių ir efektyviausių šildymo aparatų, kurie nemokamą energiją išgauna iš atsinaujinančių energijos šaltinių, saulės energiją išgauna iš dirvožemio, gruntinio vandens ar oro. Gaunama energija yra panaudojama karšto vandens ruošimui, autonominiam šildymui, patalpų vėsinimui.
Mūsų įmonė montuoja profesionalią vokiečių firmos Waterkotte, pasižyminčią aukšta kokybe, įvairią, konkrečiam atvejui reikalingą įrangą.

Kas yra šilumos siurblys? Šilumos siurblio veikimo principas?

Šilumos siurbliai Waterkotte

Vėsinimas vasarą

Vėsinimas vasarą

Šildymas žiemą

Šildymas žiemą

Daugiau informacijos apie ,,Waterkotte" produkcija

Šilumos siurblio veikimo principas

Tai – centrinė geoterminio šildymo sistemos grandis, kurioje vyksta visi „stebuklingi“ šilumos virsmai. Siurblys surenka išgautą pirmykštę mažos galios šilumos energiją, kuri netinkama pastato šildymui, ją paverčia į didelės galios šilumą. Pagaminama energija nukreipiama į karšto vandens ruošimo ir pastato šildymo sistemas. Šilumos siurblį sudaro keturi esminiai šilumos transformavimo mazgai:

1. Garintuvė.
Garintuvėje šilumos nešėjas antifrizas susijungia su skystomis freono dujomis. Garintuvo kaupiklyje freono skystis sugeria šilumą iš antifrizo ir virsta garais.
2. Kompresorius.
Kompresoriuje garais virtęs freonas dideliu slėgiu suspaudžiamas ir tokiu būdu kelias dešimtis kartų padidinama jo temperatūra.
3. Kondensatorius.
Kondensatoriuje karštos freono dujos išskiria šilumos energiją, kuri skirta šildytuvui ir pastato vandens sistemos šildymui.
4. Išplėtimo voštuvas.
Išsiplėtimo vožtuve nutraukiamas antifrizo suspaudimas, dėlto jo temperatūra smarkiai krenta. Ataušintas antifizas grįžta į pradinį tašką – garintuvą – ciklo atnaujinimui.

Kaip pasirinkti reikiamą šilumos siurblio galingumą

Šilumos siurblio galingumas parenkamas pagal grunto geologines savybes, klimatą ir pastato parametrus. Energijos suvartojimas priklauso nuo namo šilumos nuostolių, kuriuos sudaro sienų ir lubų šiluminė varžos. Įvertinus visus šiuos faktorius, parenkamas tinkamo galingumo šilumos siurblys, naudojantis įmonės gamintojos pateiktomis skaičiavimo programomis. Jei parenkamas per silpnas siurblys, padidėja energijos sąnaudos šildymui. Parinkus per didelio galingumo siurblį, taip pat susiduriama su techninėmis siurblio eksplotacijos problemomis.